ZARZĄDZANIE FLOTĄ SAMOCHODOWĄ

Zarządzanie flotą samochodową to kompleksowy proces nadzorowania i kontrolowania grupy pojazdów wykorzystywanych przez firmę lub organizację. Obejmuje ono wszystkie aspekty związane z planowaniem, koordynacją, utrzymaniem, monitorowaniem i optymalizacją floty pojazdów. Nasza firma oferuje kompleksowe usługi szkoleniowe w zakresie zarządzania flotą samochodową. Zachęcamy do zapoznania się z naszym ramowym programem kursu.

Komu dedykowane jest szkolenie? – zarządzanie flotą samochodową

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy o zarządzaniu flotą pojazdów. Szkolenie jest skierowane do:
– osób rozpoczynających swoją karierę w zarządzaniu flotą
– osób, które chcą poprawnie uporządkować i polepszyć obszar flotowy w firmie
– osób z dużym doświadczeniem, którzy chcą poznać najlepsze praktyki na rynku

Czytaj więcej

Kurs – zarządzanie flotą samochodową

Korzyści dla uczestników:

Szkolenie jest prowadzone przez wieloletniego praktyka, który zarządzał flotą na poziomie operacyjnym oraz strategicznym. Wiele istotnych tematów szkolenia jest omawianych na konkretnych casach z własnego doświadczenia trenera. Szkolenie zawiera obszerny materiał merytoryczny, który pozwala na poznanie wszystkich najważniejszych obszarów w zarządzaniu flotą.

Zarządzanie flotą samochodową – szkolenie – dlaczego warto?

Szkolenie z zarządzania flotą samochodową ma wiele korzyści, zarówno dla firm posiadających flotę pojazdów, jak i dla osób odpowiedzialnych za jej zarządzanie. Podstawową korzyścią, wynikającą z udziału w szkoleniu z zarządzania flotą samochodową, jest zdobycie umiejętności wykorzystywania posiadanych zasobów. Nasi eksperci uczą, jak monitorować wydajność pojazdów, planować trasy czy optymalizować koszty paliwa, co przekłada się na efektywniejsze funkcjonowanie floty.

Szkolenie – zarządzanie flotą samochodową

Poniżej przedstawiamy program szkolenia. Wskazane obszary tematyczne zostaną kompleksowo przedstawione przez wykwalifikowaną kadrę szkoleniową. Dokładamy wszelkich starań, aby osoby biorące udział w kursie mogły w pełni opanować szereg kwestii natury merytorycznej, a także aspekty praktyczne. Forma szkolenia dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb inwestora. Kursu prowadzimy w formie otwartej, zamkniętej lub w charakterze doradztwa eksperckiego. Prosimy o kontakt w celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat.

Ramowy program: 

1. Dział floty w firmie – 0,5h
2. Strategia i dokumentacja flotowa (m.in Regulamin używania samochodu służbowego) – 1,5h
3. TCO (Total Cost of Ownership) – 1,5h
4. Samochód osobowy, ciężarowy, elektryczny w obowiązujacych przepisach na rok 2022 – 0,5h
5. Umowy najmu i leasingu pojazdów – główne ryzyka i zagrożenia, metody przeciwdziałania – 0,5h
6. Redukcja kosztów serwisowych – 1h
7. Elektromobilność we flotach – 0,5h

W PLANOWANIU

Szkolenie ONLINE

575,00 zł + 23% VAT / osoba

Informacje organizacyjne szkolenia

W PLANOWANIU

Program szkolenia

1. Dział floty w firmie
– Zadania i obowiązki działu floty, w tym zakresy odpowiedzialności karnej pracowników oraz członków zarządu firmy

2. Strategia i dokumentacja flotowa
– Strategia flotowa podstawowe założenia
– Omówienia najważniejszych zapisów w dokumencie Car Policy / Regulaminie Używania Samochodu Służbowego a przede wszystkich: odpowiedzialności oraz ryzyka użytkownika i firmy, używanie samochodu do celów prywatnych i służbowych, kluczowe zagrożenia (w tym karne), niezbędna dokumentacja (załączniki, protokoły itp). Niniejszy obszar stanowi największe wyzwanie dla firmy i w ponad 90% firm jest zdefiniowany nieprawidłowo (tykająca bomba). Każdy uczestnik otrzyma przykładowy wzór prawidłowo skonstruowanego Regulaminu Używania Auta Służbowego.

3. TCO
– Analiza kosztów utrzymania samochodu podczas jego cyklu życia w firmie. Kluczowy element wiedzy osób zarządzajacych flotą aut firmowych, niezbędny przy wyborze aut, sposobów ich finansowania, odsprzedaży, ubezpieczania, zarządzania, definiowania przetargów (w tym SIWZ), narzędzi wsparcia itp.
Każdy uczestnik otrzyma specjalnie przygotowany arkusz Excel zawierający uproszczony kalkulator ułatwiający obliczanie TCO w warunkach biurowych.

4. Samochód osobowy, ciężarowy, elektryczny w obowiązujacych przepisach
– Samochód osobowy, ciężarowy, elektryczny (zakup, sprzedaż, koszty serwisowe, ubezpieczeniowe, paliwa itp) w aktualnie obowiązujących przepisach prawa w świetle podatków dochodowych i VAT. Definicja pojazdu ciężarowego. Zasady naliczania podatku od osób fizycznych w przypadku używania samochodu służbowego o celów prywatnych. Różnice w podejściu podatkowym i bilansowym wg międzynarodowych standardów rachunkowości.

5. Umowy najmu i leasingu pojazdów – główne ryzyka i zagrożenia, metody przeciwdziałania
– Omówienie głównych ryzyk występujących w coraz popularniejszych umowach najmu i leasingu aut wraz z metodami ich uniknięcia lub redukcji. Kluczowe elementy niezbędne podczas negocjacji stosownych zapisów. Należy zwrócić uwagę, że 95% aktualnie realizowanych umów wynajmu długoterminowego (leasingu operacyjnego w wysoką wartością końcową i/lub serwisem) jest zawartych w sposób niekorzystny dla Klientów. Zajęcia mają na celu zmniejszenie ryzyka poniesienia przez Klientów nieprzewidzianych kosztów z tytuły niedoprecyzowania wynegocjowanych rozwiązań.

6. Redukcja kosztów serwisowych (serwis mechaniczny, blacharsko – lakierniczy, opony, paliwa)
– Omówienie Kluczowych elementów strategii prowadzącej do optymalizacji ponoszonych kosztów serwisowych z tytułu eksploatacji pojazdów służbowych

7. Elektromobilność we flotach
– Wstęp do strategii wdrożenia polityki elektromobilności w firmie – infrastruktura ładowania, rozliczenia kosztów, wybór aut, ryzyka, wartości dodane, trendy rozwoju rynku, ustawa o elektromobilności i jej wpływ na firmy.

Referencje i opinie uczestników

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami o szkoleniu

Metody prowadzenia szkolenia

Szkolenie prowadzone jest w formie zdalnej (online) systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach.
Metody wyszczególnione: interaktywny wykład / warsztat połączony z prezentacją PP, analiza przykładów, dyskusja,  ewentualne konsultacje z wykładowcą.

Ekspert

Ekspert posiada bogate doświadczenie w tworzeniu jak i w zarządzaniu firmami Fleet Management w Polsce. Obejmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Hertz Leasing, Dyrektora Handlowego w Prime Car Management (Masterlease Group), Dyrektora Operacyjnego i Członka Zarządu w ING Car Lease Polska a ostatnio pracował jako Dyrektor Operacyjny/Członek Zarządu w Alphabet Polska Fleet Management (BMW Group). Pełnił również funkcję Dyrektora ds. Rynku Motoryzacyjnego w ZPL (Związek Polskiego Leasingu).

Uhonorowany miejscem na liście “Ludzie Dekady Branży Flotowej” i “100 najbardziej wpływowych osób branży flotowej”. Podwójny Laureat Auto Finance Network Londyn 2015. Wieloletni wykładowca i prelegent. Autor artykułów w prasie biznesowej i motoryzacyjnej.

Aktualnie współwłaściciel firmy konsultingowej w obszarze szeroko rozumianego zarządzania flotą pojazdów nagradzanej, rekomendowanej i docenianej zarówno w Polsce jak i za granicami kraju (2 nagrody na największej konferencji branży flotowej w Europie Londyn 2015). 

Centrum Szkolenia Kadr Partner

22 378 26 69

ul. Nowogrodzka 31

Warszawa

biuro@csk-partner.com

Newsletter

.

.

Scrolling text a... Scrollllllllllllllllling text b... Scrolling text c... Scrolling text d...

Szkolenia techniczne

„Profesjonalne szkolenia dla kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych”

Szkolenia menedżerskie

„Dla menedżerów, liderów i kierowników zespołów rozwijające kompetencje osobiste i umiejętności zarządzania”

Szkolenia z Tomaszem Piotrem Sidewiczem

„Nauka przez praktykę – ucz się w konwencjonalny sposób”

Szkolenia dofinansowane

„Baza usług rozwojowych / KFS”