NEGOCJACJE „TWARDE” W BIZNESIE
KTÓRE NEGOCJACJE SĄ NUDNE, A KTÓRE TRUDNE?

Zapraszamy Państwa na szkolenie z kluczowych umiejętności negocjacyjnych, szczególnie przydatnych w trudnych negocjacjach biznesowych. Szkolenie ma charakter eksperckiego warsztatu z wiedzy psychologicznej, prowadzonego przez Tomasza Sidewicza – jednego z czołowych Ekspertów negocjacyjnych w Polsce, który w swoim dorobku ma doradztwo i przygotowanie strategii negocjacyjnej dla  Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego podczas negocjacji z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

Podczas szkolenia Uczestnicy przeprowadzą test Wielkiej Piątki (pięcioczynnikowy model osobowości autorstwa Paula Costy i Roberta McCrae’a, który obejmuje czynniki osobowości: neurotyczność, ekstrawersję, otwartość na doświadczenie, ugodowość i sumienność), dzięki któremu będziecie mogli Państwo określić z czym jako negocjatorzy sobie poradzicie, a gdzie polegniecie w trakcie trudnych negocjacji. Szkolenie (ćwiczenia) oraz wykonanie testu Big Five pozwoli każdemu uczestnikowi odkryć dokładne obszary rozwoju w prowadzeniu trudnych negocjacji i rozpoznawania manipulacji. 

Negocjacje w biznesie szkolenie — większa pewność siebie

Z pewnością jednym z najważniejszych powodów, dla których warto wziąć udział w organizowanym przez nas szkoleniu z negocjacji twardych, jest możliwość znacznej poprawy umiejętności negocjacyjnych. Negocjacje w biznesie to bowiem niezwykle skomplikowany proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania, strategii i technik. Szkolenie pomoże uczestnikom zrozumieć zasady skutecznych negocjacji, nauczy ich, jak prowadzić rozmowy w sposób bardziej pewny siebie i efektywny. 

Warto również pamiętać, że negocjacje twarde w biznesie często wiążą się z presją i stresem. Nasze szkolenie pomoże uczestnikom zwiększyć swoją pewność siebie i radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Dzięki nabytej wiedzy i praktyce będą bardziej zrelaksowani i pewni siebie podczas negocjacji, co może znacząco wpłynąć na pozytywny wynik rozmów oraz ostateczny sukces. W tym celu na uczestników szkolenia czekają liczne ćwiczenia negocjacyjne. Jednocześnie każda osoba będzie miała okazję lepiej poznać samego siebie w roli negocjatora, co również pozytywnie wpłynie na wzrost pewności siebie.

Szkolenie twarde negocjacje — skuteczniejsze zawieranie umów

Oczywiste jest, że głównym celem negocjacji jest zawarcie umowy korzystnej dla danej firmy. Dobre negocjacje pozwalają osiągnąć lepsze warunki umowy dla swojej firmy. Szkolenie nauczy uczestników, jak maksymalizować swoje zyski i minimalizować ryzyko. Jest to więc idealna sposobność dla przedsiębiorców, którzy pragną podnieść kompetencje negocjacyjne swoich pracowników, co z pewnością przyniesie wymierne korzyści w przyszłości.

Szkolenia z negocjacji twardych w biznesie — dlaczego warto nam zaufać?

Nasza firma już od długiego czasu działa prężnie na rynku szkoleń. Współpracując z doświadczonymi ekspertami w branży, zapewniamy uczestnikom możliwość poznania wielu zagadnień z zakresu biznesu. Nasze szkolenia to doskonała sposobność nie tylko dla przedsiębiorców, ale także osób, które chcą być bardziej konkurencyjne na rynku pracy.

Korzyści dla Uczestników szkolenia:
• Techniki negocjacji warto znać i warto umieć je rozpoznać podczas rozmowy, ale ważniejszą rzeczą jest precyzyjna komunikacja i wspólny wysiłek obydwu stron do szukania najlepszego porozumienia. Znajomość siebie oraz umiejętność profilowania partnerów po drugiej stronie ułatwia wypracowanie strefy możliwych porozumień (ZOPA)
• Każdy z uczestników ma szansę na wzięcie udziału w 3-4 ćwiczeniach negocjacyjnych, które zakończą się określonym (mierzalnym) wynikiem dla nich i są bazą do pracy indywidualnej (introspekcja – refleksja).
• Każdy z uczestników zrobi test psychologiczny, który pomoże mu określić, jakim typem negocjatora jest, i dowie się, co musi zrobić, żeby negocjować lepiej w ramach swojego potencjału, który posiada.
• Szkolenie opiera się głównie na ćwiczeniach praktycznych (negocjacyjnych) a nie na zgłębianiu teorii negocjacji. Umiejętność negocjowania opiera się o wiedzę niedeklaratywną, którą rozwija się wyłącznie w wyniku ćwiczeń i refleksji.

W PLANOWANIU

Łódź

2 985,00 zł + 23% VAT / osoba

Informacje organizacyjne szkolenia

W PLANOWANIU

Cena szkolenia wynosi: 2 985,00 zł + 23% VAT / osoba
W cenie uwzględniono:
– 16h dydaktycznych zajęć (1h dydaktyczna = 45 min)
– materiały szkoleniowe
– certyfikat ukończenia szkolenia
– przerwy kawowe
– lunch, kolacja (dla chętnych)
Zapewniamy opiekę koordynatora z ramienia CSK PARTNER, który jest zawsze do Państwa dyspozycji podczas trwania zajęć.

Godziny trwania zajęć:  I dzień 09:00 – 16:30, II dzień 09:00 – 15:30.

Program szkolenia

I. Wprowadzenie w świat negocjacji
• Gra w grze – czym są negocjacje od strony językowej i jakie są tego konsekwencje?
• Od jakiego słowa zaczynasz negocjować i jakie to ma znaczenie dla stron negocjacji.
• Komunikacja – negocjacje – wpływ. Poznaj różnice między wskazanymi elementami i wykorzystaj je w trudnych negocjacjach z innymi.
• W co grają ludzie podczas negocjacji?
• Procedura startowa a przygotowanie do negocjacji
– Odporność na stres – czy jesteś gotowy/a na rozmowy z trudnymi ludźmi.
• Motywacja do trudnych negocjacji B2B.
• Logiczne myślenie w negocjacjach – sprawdźmy poziom zaawansowania – ćwiczenie.
• Zanim wyłożysz swoje argumenty – czy wiesz czego chcesz?
• ZOPA (strefa możliwych porozumień) – czyli czy mamy o czym rozmawiać – ćwiczenie i analiza video case.
• Techniki wykorzystywane w trakcie negocjacji – ćwiczenie i prezentacja najpowszechniejszych technik negocjacjach.

II. Podnosimy poprzeczkę w negocjacjach – co warto wiedzieć
• Profil osobowościowy partnera negocjacyjnego i możliwości jego wykorzystania.
– Wstęp do lingwistycznej analizy komunikacji w negocjacjach.
– Co zdradza język, którym się posługujemy – analiza video case.
– Różnice pokoleniowe a sposoby prowadzenia negocjacji – czy X lepią negocjują od Zetek?
• Prezentacja przez trenera perfidnych zagrywek i sposobów obrony w trakcie szkolenia – analiza video case.
• Obrona przed wpływem podczas negocjacji – kiedy bardzo nam zależy i przegrywamy?
• Komunikacja podprogowa i jej wpływ na twoje decyzje – zobacz jakie to łatwe.
• Kiedy negocjacje w biznesie są banalne i szkoda na nie czasu – co wiesz o rynku (Macierz Coxa)
– Sztuka argumentacji a twarda ekonomia, matematyka i marketing.
• Zasady komunikacji w negocjacjach. Praktyczna prezentacja technik oraz zasad prowadzenia negocjacji – ćwiczenie i analiza video case.
• Jakie zasady i techniki negocjacji stosować, kiedy Twoja BATNA jest silna, a jakie kiedy Twoja BATNA jest słaba.
• Siła oraz słabość pozycji negocjacyjnych – co trzeba wziąć pod uwagę negocjując współpracę? – ćwiczenie i analiza video case.
• Techniki negocjacji kontra negocjacyjne dźwignie – kto kogo i czym pokona w impasie?
• Strategie negocjacji i konsekwencje biznesowe – teoria gier.

III. Poziom zaawansowany negocjacji
• Blef w negocjacjach, sposoby blefowania oraz wykrywania blefu.
• Przeciek werbalny i niewerbalny – czyli jak czytać między wierszami i nie dochodzić do błędnych wniosków? – ćwiczenie i analiza video case.
• Rozpoznanie rozmówcy – jak wiedza o Tobie pomaga Twojemu rozmówcy wywrzeć na Ciebie określony wpływ.
• Co kryminalistka ma wspólnego ze światem negocjacji – mity dotyczące kłamania i mowy ciała – ćwiczenie i analiza video case.
• Zamykanie negocjacji – ćwiczenie i analiza video case.
• Droga do skuteczności negocjacyjnej. Nad czym pracować aby lepiej negocjować?
• Podsumowanie i zakończenie szkolenia – pytania i odpowiedzi
• Analiza strategii stosowanych przez uczestników w negocjacjach na bazie osiągniętych przez nich wyników oraz zakończenie szkolenia (tylko w wersji stacjonarnej)
• Praca nad obszarami rozwoju – każdy z uczestników dostaje własne narzędzia do ręki.

Trener zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności programu ze względu na dynamikę prowadzonego szkolenia i interakcje z uczestnikami.

Referencje i opinie uczestników

Metody prowadzenia szkolenia

Szkolenie to warsztat praktyczny, analiza video case Uczetsników, mini wykłady, dyskusja, zadania.

Tomasz Piotr Sidewicz


Tomasz Piotr Sidewicz – zawodowy Negocjator, Przedsiębiorca, Trener Biznesu

Specjalizuje się w trudnej komunikacji interpersonalnej, wpływie społecznym (manipulacje), rozpoznawaniu kłamania oraz negocjacjach w konflikcie interesów (B2B, związki zawodowe, społeczność lokalna, zarząd akcjonariuszy / udziałowców).

Doświadczenie zawodowe zdobywał od 1991 roku zajmując się sprzedażą i negocjacjami. W latach 1995-2006 prowadził centralę handlu zagranicznego i kancelarię windykacyjną. Od 2011 specjalizuje się w trudnych negocjacjach w konflikcie interesów, głównie ze związkami zawodowymi. Na swoim koncie posiada liczne sukcesy potwierdzone milionowymi korzyściami dla klientów. Doświadczenie trenerskie (udokumentowane ponad 10.000 godzin prowadzonych szkoleń) regularnie wzmacniał ciągłą praktyka biznesową, związaną przede wszystkim ze zleceniami trudnych negocjacji od klientów.
Aktualnie:
– naukowo przygotowuje doktorat z zakresu „badania wiarygodności komunikacji menedżerskiej w konflikcie interesów
– Jest w trakcie studiów podyplomowych z zakresu profilowania behawioralnego i rozpoznawania kłamania (stara się o uzyskanie tytułu dyplomowanego analityka behawioralnego, który może samodzielnie przeprowadzać analizy z zakresu oceny wiarygodności i o międzynarodową certyfikację z ramienia Institute of Nonverbal Communication, niezbędną do pracy w Dyrekcji Wykonawczej Komitetu ONZ ds. Zwalczania Terroryzmu).

Doświadczenie bojowe w zakresie prowadzenia trudnych negocjacji
– W 2022 przygotowanie i koordynowacja pracy 7 zespołów negocjacyjnych do negocjacji z organizacjami związkowymi, gdzie wszystkie zespoły porozumiały się zgodnie z przyjętymi celami (firma zatrudnia 8000 osób)
– W 2022 przygotował strategię oraz prowadził negocjacje na linii Polska Agencja Żeglugi Powietrznej a Związkiem Zawodowym Kontrolerów Ruchu Lotniczego, gdzie konflikt interesów mógł doprowadzić do paraliżu transportu lotniczego generującego setki milionów strat miesięcznie

 

– W 2021 roku przygotowywał strategie negocjacyjne do prowadzenia trudnych negocjacji z 15 organizacjami związkowymi, gdzie przeprowadził dokładną analizę lingwistyczną komunikacji pomiędzy działami HR a organizacjami związkowymi
– W 2021 przygotował strategię negocjacyjną oraz zespół negocjatorek do negocjacji z organizacjami związkowymi, w wyniku czego udało się klientowi zaoszczędzić 8.000.000 PLN.
– W 2021 dzięki wdrożeniu wiedzy ze szkolenia sprzedażowego w branży budowlanej przełożyło się na zwiększenie sprzedaży o 4.000.000 PLN.
– W 2016 był współautorem przygotowanej strategii oraz prowadzonych negocjacji ze ZZ, dzięki czemu zaoszczędzono 5.000.000 PLN w rocznym budżecie spółki
– Największa transakcja, przy której brał udział przekraczała 1.400.000.000 PLN.
– Przeprowadził negocjacje w imieniu prezesa spółdzielni z członkami, podczas których przekonał 40 członków do dania mandatu zaufania dla obecnego prezesa.
– Przeprowadził negocjacje z mieszkańcami miejscowości turystycznej, którzy byli wrogo nastawieni do biznesowej działalności firmy na swoim terenie, ale zmienili zdanie
– Prowadził negocjacje ze związkami zawodowymi służby zdrowia
– Przeprowadził negocjacje ze związkami zawodowymi w spółce skarbu państwa, gdzie ZZ nie zgadzały się z polityką zarządu, którą uważały za zbyt opresyjną względem załogi.
– Przeprowadził negocjacje ze związkami zawodowymi w firmie prywatnej, gdzie ZZ domagały się podwyżek płac i groziły akcją protestacyjną.
– Wielokrotnie był wynajmowany wyłącznie do konsultacji dla zarządów firm, gdzie istniała obawa, że ZZ przygotowują się do działań, które przez zarządy tych firm postrzegane są jako niebezpieczne.
– Był konsultantem dla 50 prezesów spółek Skarbu Państwa i doradzał im jak prowadzić komunikację ze ZZ oraz załogą w świetle wprowadzanych zmian.
Cyt. Sidewicz Tomasz: Nigdy po moich konsultacjach ZZ nie podejmowały jakichkolwiek akcji, których to zarządy się obawiały. Wszystkie powyższe negocjacje zawsze kończyły się zgodnie z przyjętymi celami.

Polecane szkolenia

Negocjacje z dostawcami_michał chmielecki_szkolenie otwarte

Centrum Szkolenia Kadr Partner

22 378 26 69

ul. Nowogrodzka 31

Warszawa

biuro@csk-partner.com

Newsletter

.

.

Scrolling text a... Scrollllllllllllllllling text b... Scrolling text c... Scrolling text d...

Szkolenia techniczne

„Profesjonalne szkolenia dla kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych”

Szkolenia menedżerskie

„Dla menedżerów, liderów i kierowników zespołów rozwijające kompetencje osobiste i umiejętności zarządzania”

Szkolenia z Tomaszem Piotrem Sidewiczem

„Nauka przez praktykę – ucz się w konwencjonalny sposób”

Szkolenia dofinansowane

„Baza usług rozwojowych / KFS”