PRAWO CELNE I DOKUMENTACJA CELNA
Z UWZGLĘDNIENIEM OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW – POZIOM PODSTAWOWY

Szkolenia celne to programy edukacyjne, które zapewniają uczestnikom wiedzę i umiejętności z zakresu procedur celnych, zasad międzynarodowego handlu, przepisów prawnych oraz dokumentacji związanej z importem i eksportem towarów. Umiejętność właściwego wypełniania dokumentów wykorzystywanych w branży TSL jest więc niezwykle istotna. Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się realizacją kursów, których tematyka obejmuje m.in. dokumentację celną i wszystkie, istotne kwestie formalne związane z prawem celnym. Szkolenia umożliwiają skuteczne i zgodne z przepisami funkcjonowanie w obszarze międzynarodowego handlu.

• spedycji;
• obsługi celnej;
• logistyki;
• zakupów;
• sprzedaży;
• księgowości.

Czytaj więcej

Adresaci szkolenia (Polecane w szczególności dla działów):

Szkolenie celne – co warto wiedzieć?

Szkolenia z prawa celno-skarbowego mogą być kluczowe dla osób zajmujących się handlem zagranicznym, logistyką czy obsługą celno-skarbową w firmach. Zrozumienie fundamentalnych kwestii prawnych związanych z importem, eksportem, procedurami celno-skarbowymi, klasyfikacją towarów, procedurami deklarowania towarów, opłatami celno-skarbowymi i podatkami jest niezwykle istotne w branżach TSL. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz program szkoleniowy obejmował wszystkie wyżej wymienione zagadnienia. Stawiamy na wysoką jakość kursów oraz merytorykę.

Cele szkolenia celnego:

Uczestnik szkolenia uzyska wiedzę na temat ryzyka, odpowiedzialności, kosztów, możliwości i zagrożeń jakie towarzyszą pracy podmiotów produkcyjnych, agencji celnych, firm spedycyjnych, przewoźników oraz konsumentów. Szkolenie poświęcone będzie przedstawieniu możliwości stosowania optymalnych procedur celnych, najczęściej popełnianym błędom oraz wskazaniem ich rozwiązywania/unikania.

Korzyści dla uczestników szkolenia celnego (Jeśli chcesz):

• poznać obowiązki podmiotu uczestniczącego w wymianie towarowej z zagranicą;

• poznać procedury celne pozwalające na optymalizację czasowo-kosztową w wymianie towarowej z zagranicą;
• umieć zidentyfikować taryfowe i pozataryfowe ograniczenia w obrocie towarowym;
• dowiedzieć się jak unikać błędów;
• dowiedzieć się na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę;
• wiedzieć co zrobić w momencie wykrycia nieprawidłowości;
• dowiedzieć się jakie zmiany czekają nas w najbliższej przyszłości.

Dokumentacja celna – szkolenia – dlaczego warto nam zaufać?

Dbamy o aktualność materiałów szkoleniowych, śledzimy zmiany w przepisach celno-skarbowych i uwzględniamy najnowsze trendy, aby uczestnicy mieli dostęp do najbardziej aktualnych informacji. Dzięki temu możemy zagwarantować wysoką jakość każdego z realizowanych przez nas kursów. Nasi trenerzy to eksperci z obszaru prawa celno-skarbowego, posiadający nie tylko gruntowną wiedzę teoretyczną, ale również praktyczne doświadczenie. To wszystko przekłada się na przystępne i praktyczne wykłady. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do realizowanej oferty, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Szczegółowe dane kontaktowe znajdują się na naszej stronie w zakładce “Kontakt”.

9 - 10 maja 2024r.

Szkolenie ONLINE

1 499,00 zł + 23% VAT / osoba

Informacje organizacyjne szkolenia

9 – 10 maja 2024r. – Szkolenie ONLINE

Wymagania sprzętowe: W celu prawidłowego uczestnictwa w szkoleniu należy posiadać urządzenie (komputer z głośnikami, laptop z głośnikami, smartfon, tablet) z dostępem do internetu. Aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie oferujemy sugerujemy używać podczas szkolenia słuchawek z mikrofonem (istotne aby móc aktywnie uczestniczyć w interaktywnym wykładzie – możliwość zadawania pytań nie tylko na czacie).
Warunki uczestnictwa: po zapisaniu się na szkolenie i rejestracji, wszystkie kwestie techniczne będą przesyłane mailowo. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie przedpłaty przed rozpoczęciem szkolenia. Organizator nie bierze odpowiedzialności za problemy techniczne lub zerwane połączenie ze strony Uczestnika szkolenia.

Cena szkolenia wynosi: 1 499,00 zł + 23% VAT / osoba

W cenie uwzględniono:
– udział w całodziennym szkoleniu (szacowany czas trwania zajęć ok. 12h, w zależności od interakcji Uczestników) z możliwością zadawania pytań i wyjaśniania wątpliwości
– materiały szkoleniowe w formie pdf (na życzenie Klienta istnieje możliwość dosłania wersji papierowej)
– certyfikat ukończenia szkolenia w formie pdf (na życzenie Klienta istnieje możliwość dosłania wersji papierowej)

Organizator szkolenia nie wyraża zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.

Odpowiedzi na pytania udzielane przez Eksperta podczas szkolenia nie są doradztwem prawnym  / eksperckim. Istnieje możliwość doradztwa realizowanego jedynie na zlecenie w indywidualnie oznaczonej sprawie.

Godzina rozpoczęcia szkolenia: 9:00-15.00
Logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień: 8:30 – 9:00

Program szkolenia

1. Przepisy regulujące obrót towarowy z zagranicą
2. Organy podlegające KAS
3. Kompetencje organów celno-skarbowych
4. EORI
5. Status celny towarów T2L
6. Proces przywozu towarów na terytorium UE
7. Dozór celny
8. Kontrola celna
9. Ograniczenia i zakazy w obrocie towarowym z zagranicą
10. Procedury celne – dokument SAD
11. Dokumenty wymagane do zgłoszenia:
– wymogi jakie powinna spełniać faktura
– listy przewozowe
12. Przywóz
13. Wywóz
14. Tranzyt T1, T2 + TIR
15. Pochodzenie towarów
16. Taryfikacja
17. Wartość celna
18. Postępowanie celne
19. AEO
20. Procedury specjalne:
– skład celny
– uszlachetnienie czynne
– uszlachetnienie bierne
– odprawa czasowa + ATA
– końcowe przeznaczenie
21. Brexit:
– Harmonogram wprowadzania kontroli sanitarnych i fitosanitarnych SPS dla importu z UE do UK
– PEACH – certyfikaty fitosanitarne
22. Procedura wywozu UE-GB
23. ENS- przywozowa deklaracja skrócona
24. EXS
25. GVMS
26. Ćwiczenie – omówienie wypełniania zgłoszenia celnego w dopuszczeniu do obrotu + wyliczanie należności przywozowych dla warunków dostawy typu C/D i E/F

Referencje i opinie uczestników

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami Uczestników o szkoleniu.

Bardzo wartościowe szkolenie, które wniosło wiele cennych informacji oraz pogłębiło wiedzę do wykorzystać w pracy zawodowej.

Pracownik ds. administracji i logistyki

Metody prowadzenia szkolenia

Szkolenie prowadzone jest w formie zdalnej (online) systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach.
Metody wyszczególnione: interaktywny wykład / warsztat połączony z prezentacją PP, analiza przykładów, dyskusja,  ewentualne konsultacje z wykładowcą.

Ekspert

Ekspert Celny. Świetnie oceniany wykładowca-praktyk z 20-letnim doświadczeniem w obrocie towarowym. Posiada praktyczną znajomość wszystkich systemów funkcjonujących w służbie celnej oraz przepisów prawa dotyczących obrotu towarowego z zagranicą. Funkcjonariusz instytuacji celno – skarbowej. Kontrolowała spełnianie przez wprowadzane towary środków polityki handlowej, współpracowała z wyspecjalizowanymi organami jak Urząd Komunikacji Elektronicznej, Inspekcja Handlowa, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Wojewódzka Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Graniczny oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii, kontrolą fitosanitarną oraz służbami jak Straż Graniczna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i innymi w celu uzyskania opinii o towarach. Wykładowca Akademii Sztuki Wojennej.

Polecane szkolenia

Centrum Szkolenia Kadr Partner

22 378 26 69

ul. Nowogrodzka 31

Warszawa

biuro@csk-partner.com

Newsletter

.

.

Scrolling text a... Scrollllllllllllllllling text b... Scrolling text c... Scrolling text d...

Szkolenia techniczne

„Profesjonalne szkolenia dla kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych”

Szkolenia menedżerskie

„Dla menedżerów, liderów i kierowników zespołów rozwijające kompetencje osobiste i umiejętności zarządzania”

Szkolenia z Tomaszem Piotrem Sidewiczem

„Nauka przez praktykę – ucz się w konwencjonalny sposób”

Szkolenia dofinansowane

„Baza usług rozwojowych / KFS”