PRZYWÓDZTWO 4.0
WYZWANIA MENEDŻERÓW W OPARCIU O BUDOWANIE ZAUFANIA I MOTYWACJI PRACOWNIKÓW
Wieloletnie badania ekonomisty, profesora Paula Zaka opisane przez niego w książce „The Trust Factor” dowodzą, że w firmach, w których panuje kultura zaufania, wzrasta zaangażowanie i motywacja Pracowników, zwiększa się produktywność, normą stają się relacje oparte na szacunku i empatii, jest mniejsza rotacja i większa retencja Pracowników, co w oczywisty sposób przekłada się na zwiększoną zyskowność i wysokie wyniki finansowe tych firm.
Jak widać, budowanie zaufania w zespołach i całych organizacjach po prostu się opłaca.
Budowanie zaufania to kompetencja Przywództwa 4.0, a przywództwo to styl i zachowania, które można modyfikować i rozwijać. To sposób postępowania, którym elastycznie można kierować pod warunkiem, że ma się wiedzę jakie są oczekiwania, i że ma się świadomość własnych predyspozycji oraz nawyków w tym względzie.
W zrozumieniu poziomu własnych kompetencji przywódczych oraz w ukierunkowaniu na konkretne działania rozwojowe pomagają narzędzia badające potencjał menedżerski, a jedno z nich jest elementem tego szkolenia – to ILM72.
Integrated Leadership Measure czyli ILM72, to zintegrowany pomiar przywództwa. Powstał na zlecenie największej na świecie organizacji certyfikującej menedżerów ILM (The Institute of Leadership and Managment).
ATUTEM SZKOLENIA JEST TO, ŻE KAŻDY UCZESTNIK BĘDZIE MIAŁ MOŻLIWOŚĆ wypełnienia indywidualnego kwestionariusza ILM72 (link wysłany przed szkoleniem, wypełnienie zajmuje ok. 10-15 min), a raporty z badania przekazywane będą przez Trenera podczas szkolenia.
ILM72 to pierwsze psychometryczne i normatywne narzędzie do pomiaru kompetencji menedżerskich. Posiada sześć skal wskazujących na preferowany styl przywództwa oraz trzy skale , które wskazują na główne kompetencje przywódcze.
METODY PRACY UKIERUNKOWANE SĄ NA:
- Style przywództwa i kompetencje przywódcze na podstawie wyników z ilm72 – perspektywa indywidualna uczestników szkolenia
- Zaufanie jako fundament rozwoju efektywnych organizacji
- Budowanie kultury zaufania w zespołach i w całych organizacjach
- Bezpieczeństwo psychologiczne
- Budowanie zaangażowania
- Szczery feedback zgodnie z non-violent communication m. Rosenberga
- Wykorzystywanie potencjału pracowników, rozwój zaufania i odwagi
- Budowanie wspierającego środowiska pracy
W PLANOWANIU
Uniejów
2 315,00 zł + 23% VAT / osoba
Informacje organizacyjne szkolenia
W PLANOWANIU
Cena szkolenia wynosi: 2 315,00 zł + 23% VAT / osoba
W cenie uwzględniono:
– 16h dydaktycznych zajęć (1h dydaktyczna = 45 min)
– materiały szkoleniowe
– certyfikat ukończenia szkolenia
– przerwy kawowe
– lunch, kolacja (dla chętnych)
Zapewniamy opiekę koordynatora z ramienia CSK PARTNER, który jest zawsze do Państwa dyspozycji podczas trwania zajęć.
Godziny trwania zajęć: I dzień 09:00 – 16:30, II dzień 09:00 – 15:30.
Program szkolenia
- Wprowadzenie do warsztatu
- Określenie zasad wspólnej pracy, zaprezentowanie metod pracy z wykorzystaniem ILM72 , przedstawienie celów warsztatu oraz indywidualnych potrzeb Uczestników szkolenia.
- Czego od liderów oczekują pracownicy – wyniki najnowszych badań prowadzonych na polskim rynku – co wpływa na wiarygodność menedżera.
- Przywództwo vs Przywództwo 4.0., a zarządzanie.
- Style przywództwa i kompetencje przywódcze na podstawie wyników z ILM72 – perspektywa indywidualna uczestników szkolenia
- Integrated Leadership Measure czyli ILM72 – co mierzy, na co wskazuje, w czym może wspierać menedżera.
- Zapoznanie się z indywidualnymi raportami – potencjał do rozwoju, zasoby i talenty, które przybliżają do modelu Przywództwa 4.0.
- Analiza indywidualnych stylów oraz kompetencji przywódczych – wskazówki rozwojowe, do wykorzystania od zaraz.
- Przywództwo oparte na zaufaniu
- Jak rozumiane jest zaufanie w zespołach – w jaki sposób budować i utrzymywać zaufanie w środowisku pracy – konkretne zachowania i działania lidera.
- Model zaufania (ABCD) wg K. Blancharda – kluczowe czynniki budowania trwałych relacji – identyfikacja własnych działań w kierunku budowania zaufania.
- Trzy wymiary zaufania transakcyjnego wg d. Reina – jak zdobywać zaufanie i jak je odzyskać w przypadku jego utraty.
- Analiza i diagnoza kluczowych elementów efektywnej pracy zespołowej wg. P. Lencioniego – na czym polegają i jak to jest w naszych zespołach.
- Które z kompetencji i stylów z modelu ILM72 przybliżają do przywództwa opartego na zaufaniu?
- Autentyczne przywództwo – wysoki poziom samoświadomości oraz budowanie stylu zarządzania na własnych mocnych stronach
- Cechy autentycznego przywództwa wg B. George’a.
- Jak zostać autentycznym liderem – co rozwijać, nad czym pracować.
- Transparentność, samoświadomość, otwartość na informację zwrotną, etyczność/moralność – elementy autentycznego przywództwa wg Luthansa i Avolio.
- Które z kompetencji i stylów z modelu ILM72 przybliżają do autentycznego przywództwa?
- Odwaga w przywództwie na podstawie „Daring to lead” B. Brown
- „Przywódca/lider to ktoś, kto podejmuje się szukać potencjału w innych ludziach i procesach i kto ma odwagę ten potencjał rozwijać” – odwaga to nie brak lęku.
- Cztery kompetencje odważnego przywódcy – wiarygodność w działaniu, uwalnianie potencjału, trudne rozmowy, budowanie zaufania.
- Wrażliwość i odwaga, wstyd i empatia – „to jakimi jesteśmy liderami, zależy od tego, jakimi jesteśmy ludźmi”.
- Zaufanie w przywództwie w 7 krokach – katalog BRAVING
- Które z kompetencji i stylów z modelu ILM72 przybliżają do odwagi w przywództwie?
- Otwarta i szczera komunikacja
- Zasady menedżerskie – czemu służą, jak przygotować, kiedy o nich informować .
- Szczere rozmowy w oparciu o feedback zgodnie z Non-Violent Communication M. Rosenberga.
- Jak przyjmować informację zwrotną od pracowników, jak ją zdobywać i jak o nią prosić aby była prawdziwa i oparta na faktach.
- Przywództwo empatyczne, czyli uważne słuchanie i budowanie szczerych relacji, wrażliwość na potrzeby i emocje innych ludzi,
- Które z kompetencji i stylów z modelu ILM72 przybliżają do otwartej i szczerej komunikacji?
- Aktualne słabości i błędy menedżerów utrudniające efektywne zarządzanie pracownikami
- Mikromenedżer – na czym polega mikrozarządzanie, jak eliminować te destrukcyjne dla zespołu zachowania.
- Jak nie demotywować pracowników codzienną praktyką menedżerską.
- Dlaczego nadzorowanie, kontrolowanie i monitoring demotywują podwładnych.
- Kiss up – kick down – do czego prowadzą błędy w komunikowaniu z pracownikami?
- Pułapka omnipotencji, wszechwiedzy, cenzury i feudalizmu.
- Które z kompetencji i stylów z modelu ILM72 wpływają na utrwalanie słabości i błędów utrudniających efektywne zarządzanie pracownikami?
- Trendy w zarządzaniu:
- Servant leadership (przywództwo służebne) wg R. Greanleafa – odwrócenie tradycyjnej piramidy przywództwa
- Empowerment – zwiększenie autonomii pracowników jako podstawa
- Versatile eaderchip (przywództwo wszechstronne) wg B. Kaplana i R. Kaisera – zachowanie równowagi pomiędzy działaniami pozostającymi z sobą w sprzeczności
- Managing by Values – MBV (zarządzanie przez wartości) wg Blancharda i O’Connora – pięć kluczowych elementów MBV.
- Shared Leadership (przywództwo współdzielone) jako wypadkowa trzech wymiarów: wspólnego celu, wsparcia społecznego i głosu – zasady, dobre praktyki.
- Zakończenie szkolenia
- Podsumowanie
- Indywidualne Plany Działań Wdrożeniowych – który styl i które kompetencje zbadane w ILM27 należy wzmacniać, aby sprostać wymaganiom stawianym przed Przywódcami 4.0.
*Kolejność realizacji modułów może być zmieniona ze względu na przebieg procesu grupowego.
Warsztat musi być poprzedzony przeprowadzeniem indywidualnego badania wszystkich Uczestników szkolenia, kwestionariuszem ILM72 (link wysłany przed szkoleniem).
Referencje i opinie uczestników
Zachęcamy do zapoznania się z opiniami Uczestników o prowadzącej szkolenie.
Ekspert - BOŻENA JANOWSKA, MBA
Praktyk biznesu, menadżer z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobywanym między innymi w pionie zarządzania zasobami ludzkimi w międzynarodowej korporacji, jak również w działach edukacji i szkoleń dużych firm szkoleniowych, oraz podczas wieloletniego zarządzania własnymi firmami.
Przez niemal 20 lat pracy zawodowej jako trener i konsultant, zrealizowała ponad 4 000 dni szkoleniowych oraz ponad 15 000 godzin analiz strategicznych, doradztwa i coachingu menedżerskiego. W ramach pracy z Klientami wykorzystuje innowacyjne narzędzia zgodne z zasadą „learning by doing” co istotnie wpływa na maksymalizowanie efektów projektów rozwojowych.
Jako trener specjalizuje się w obszarach związanych z przedsiębiorczością, zarządzaniem i przywództwem, psychologią organizacji, HR i rozwojem osobistym. Jako konsultant prowadzi projekty rozwojowo – doradcze dotyczące określania, budowania i wdrażania narzędzi strategii personalnych (HR) w ramach strategii biznesowych, oraz strategii zarządzania w organizacji w podejściu systemowym. Ponadto wspiera firmy w kreowaniu kultury organizacyjnej otwartej na innowacje, zarządzanie zmianą, budowanie zaufania i nieustający rozwój jako organizacji uczącej się.
Doradca zawodowy w projektach z zakresu odkrywania potencjału zawodowego oraz aktywizacji zawodowej w procesach indywidualnych i grupowych. Od lat, poza współpracą z biznesem, współpracuje również z administracją samorządową oraz organizacjami pozarządowymi, w charakterze eksperta w trakcie realizacji innowacyjnych projektów rozwojowych. Współpracowała z Uniwersytetem Łódzkim, obecnie prowadzi zajęcia w Akademii Leona Koźmińskiego i Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie.
Absolwentka doktoranckich studiów ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Magister psychologii – absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, absolwentka Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej, oraz Doradztwa Zawodowego w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem. Master of Business Administration (MBA), Politechnika Lubelska. Certyfikowany Konsultant Kryzysowy™.
Certyfikowany Asesor Assessment & Development Centre w oparciu o międzynarodowe standardy „Guidelines and Ethical Considerations for Assessment Center Operations International Task Force on Assessment Center Guidelines”. Prowadzi sesje AC/DC jako asesor wiodący, opracowuje scenariusze do AC/DC oraz szkoli z AC/DC.
Konsultant Competence Game (Master Level), pierwszych na rynku wirtualnych assessmentów on-line w formie gier strategicznych.
Certyfikowany facylitator Management 3.0. oraz facylitator Job Craftingu. Konsultant Extended DISC® oraz Reiss Motivation Profile®.
Praktyk Insightful Profiler™ (iP121) rzetelnego narzędzia do wszechstronnego profilowania osobowości zawodowej oraz PRISM Brain Mapping – złożonego narzędzia diagnostycznego. Konsultant Delight Index™ narzędzia, które mierzy klimat w organizacji w ujęciu funkcjonalnym oraz Competence Navigator™ narzędzia do oceny 360 na bazie kompetencji.
Licencjonowany trener metody „Spadochron” Richarda Bollesa. Absolwentka Akademii Konsultantów Zarządzania w podejściu systemowym wg AT. Ponadto posiada certyfikaty APMG International z zakresu Facilitation Foundation®, AgilePM® oraz Change Management®.
W swojej pracy posługuje się nowoczesnymi, hybrydowymi narzędziami rozwojowymi, w których stosowane jest połączenie interakcji na żywo z wykorzystaniem internetowego interfejsu oraz narzędziami opartymi na rozwiązaniach online.
Centrum Szkolenia Kadr Partner
22 378 26 69
ul. Nowogrodzka 31
Warszawa
biuro@csk-partner.com
Newsletter
Scrolling text a... Scrollllllllllllllllling text b... Scrolling text c... Scrolling text d...
Szkolenia techniczne
„Profesjonalne szkolenia dla kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych”
Szkolenia menedżerskie
„Dla menedżerów, liderów i kierowników zespołów rozwijające kompetencje osobiste i umiejętności zarządzania”
Szkolenia z Tomaszem Piotrem Sidewiczem
„Nauka przez praktykę – ucz się w konwencjonalny sposób”
Szkolenia dofinansowane
„Baza usług rozwojowych / KFS”