ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM TECHNICZNYM (ver 2.0 – NEW VISION)

JAK POLEPSZYĆ WYNIKI PRACY ZESPOŁU ORAZ ZWIĘKSZYĆ SWOJĄ SKUTECZNOŚĆ? 

Zapraszamy na szkolenie Zarządzanie Zespołem Technicznym pełne interakcji, studium przypadków, dyskusji i treningów, które umożliwia uczestnikom natychmiastowe testowanie wiedzy w praktyce.

Celem szkolenia jest wzrost miękkich kompetencji kierowniczych poprzez rozwój komunikacji, budowania klimatu współpracy i dobór adekwatnych narzędzi zarządzania w typowych sytuacjach życia szefa. Pomogą w tym również auto-testy i ćwiczenia mające na celu zidentyfikowanie mocnych stron oraz własnych preferencji przywódczych. I to wszystko w grupie Uczestników o podobnej specyfice pracy i codziennych wyzwaniach, co stwarza możliwości wymiany praktyk i kontaktów.

Szkolenie oparte jest na aktualnych trendach rozwojowych, coachingu i potrzebach Uczestników. 

Do kogo skierowany jest kurs zarządzania zespołem?

Obejmowanie stanowiska kierowniczego, w którym dana osoba zarządza zespołem, wymaga odpowiedniego przygotowania oraz wiedzy. To sprawi, że wykonywana praca przyniesie odpowiednie efekty – zarówno ze strony kierownika, jak i pracowników. Dla osób, które pragną jak najlepiej spełnić obowiązki wynikające z tej roli, kierowany jest kurs zarządzania zespołem, prowadzony przez renomowaną specjalistkę z tego zakresu – Agnieszkę Michalską Rechowicz.

Szkolenie obejmuje kompleksowy zakres tematów, wyposażając uczestników w lepsze rozumienie swojej roli oraz praktyczne umiejętności miękkie. Te z kolei przydadzą się zarówno na co dzień, jak i w sytuacjach trudnych. Kurs pozwala kierownikowi nabyć takie kompetencje, które umożliwiają ponadto znaczne ograniczenie kryzysów poprzez umiejętne zarządzanie zespołem, motywowanie, stawianie granic oraz komunikowanie oceny czy zadań.

Czytaj więcej

 

Uczestnicy szkolenia z zarządzania zespołem będą mieli okazję:
• poznać podstawowe zasady i metody kierowania oraz wspierania pracowników w osiąganiu lepszych wyników w pracy w działach technicznych, zespołach produkcyjnych i projektowych
• nabyć umiejętności zarządzania zespołem pracowników w celu poprawy skuteczności i efektywności
• zdobyć umiejętności doboru odpowiedniego stylu kierowania do sytuacji i konkretnego pracownika
• poznać praktyczne techniki motywowania pracowników działów technicznych, produkcyjnych i projektowych
• zdobyć umiejętności kształtowania postaw pracowników zgodnych z celami, wartościami i strategią firmy

 

2 - 3 października 2024r.

Uniejów

2 099,00 zł + 23% VAT /osoba

Informacje organizacyjne szkolenia z zarządzania zespołem

2 – 3 października 2024r. – Uniejów (Hotel Uniejów eco active&SPA)

Cena szkolenia wynosi: 2 099,00 zł + 23% VAT / osoba
W cenie uwzględniono:
– 14h dydaktycznych zajęć (1h dydaktyczna = 45 min)
– materiały szkoleniowe
– certyfikat ukończenia szkolenia
– przerwy kawowe
– lunch, kolacja (dla chętnych)
Zapewniamy opiekę koordynatora z ramienia CSK PARTNER, który jest zawsze do Państwa dyspozycji podczas trwania zajęć.

W przypadku wyboru szkolenia z noclegiem zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z rezerwacją noclegu.
Pokój do pojedynczego wykorzystania ze śniadaniem: 299,00 zł.
Pokój dwuosobowy ze śniadaniem: 359,00 zł.

Godziny trwania zajęć:  I dzień 09:00 – 16:30, II dzień 09:00 – 15:00.

Program szkolenia Z ZARZĄDZANIA ZESPOŁEM

I. JAK BUDOWAĆ AUTORYTET SZEFA?
• komunikowanie reguł i zasad pracy
• trening rozmowy: efektywne zarzadzanie podległym zespołem w ramach obowiązujących standardów jakości, zasad BHP oraz innych funkcjonujących systemów, procesów czy metod (np. Kazein, Lean)
• wykorzystanie źródeł władzy do budowania autorytetu
• reagowanie na krytykę i atak
• stawianie granic

II. ADEKWATNE ZACHOWANIA LIDERA DO SYTUACJI?
• autodiagnoza własnych preferencji przywódczych
• test kompetencji
• poznanie i wykorzystanie przywództwa sytuacyjnego
• dobór odpowiedniego stylu kierowania do sytuacji i konkretnego pracownika w oparciu o zarządzanie sytuacyjne (szczególnie w sytuacji różnorodności wiedzy i zaangażowania pracowników)
• kiedy warto i można mikro-zarządzać

III. JAK ROZWIJAĆ PRACOWNIKÓW W MIEJSCU PRACY (MOTYWOWANIE)?
• coaching techniczny
• rozwijanie potencjału zespołu – trening rozmów rozwojowych

IV. JAK CHWALIĆ I UDZIELAĆ INFORMACJI ZWROTNEJ?
• budowanie zaangażowania i motywacji – zwłaszcza proaktywności – i transparentności
• trening rozmowy doceniającej i korygującej

V. JAK DELEGOWAĆ I MONITOROWAĆ ZADANIA?
• techniki i dobór kompetencji do zadania
• pozytywne nastawianie do zadań
• trening rozmowy delegującej

VI. JAK SKUTECZNIE KOMUNIKOWAĆ SIĘ W ZESPOLE?
• umiejętność jasnego formułowania własnych myśli, przekazywania poleceń i zadań (komunikacja rysunkiem/ szkicem) – trening
• umiejętność słuchania i udzielania konstruktywnej odpowiedzi (żargon firmowy i język techniczny) – trening

VII. JAK BUDOWAĆ DOBRY KLIMAT I WSPÓŁPRACĘ W ZESPOLE?
• radzenie sobie z narzekaniem
• konflikty w zespole
• strategie rozwiązywania konfliktów
• rozwijanie zaufania w zespole technicznym – trening

VIII. JAK ROZMAWIAĆ W SYTUACJACH TRUDNYCH I PROBLEMOWYCH?
• komunikacja szefa w przypadku
– impasu
– spadku motywacji
– odejść z pracy
– konieczności pracy w nadgodzinach
– nieprzestrzegania standardów i zasad na stanowisku pracy
• trening rozmów

Szkolenie zakończy się podsumowaniem i planem działania.

Referencje i opinie uczestników

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami Uczestników o prowadzącej szkolenie – Agnieszce Michalskiej Rechowicz.
Referencje_Opinie_ Agnieszka Michalska RechowiczReferencje_Opinie_CSK PARTNER_Agnieszka Michalska Rechowicz_Froneri CSK Parner_Referencje_Opinie_Agnieszka Michalska echowicz_EVIO CSK Parner_Referencje_Opinie_Agnieszka Michalska echowicz_Hydroizolacje Referencje_Opinie_CSK PARTNER_Agnieszka Michalska Rechowicz_GoodYear Agnieszka Michalska Rechowicz_opinie_CSK PARTNER_Referencje _CopaData Agnieszka Michalska Rechowicz_opinie_CSK PARTNER_Referencje _Górażdze Agnieszka Michalska Rechowicz_opinie_CSK PARTNER_Referencje _Takoni ​

Jestem bardzo zadowolony ja, jak i grupa. Dziękuję Pani Katarzynie, że zaufaliśmy Pani intuicji i została przydzielona nam Trenerka Pani Agnieszka. Myślę, że każdy z tego szkolenia wyniósł mega bagaż doświadczeń i nauki. Tak jak obiecała koordynatorka – Pani Kasia, Trenerka okazała się być jedną z tych Prowadzących o której doświadczeniu, pracy i szkoleniu mówi się „NAJLEPSZE SZKOLENIE NA JAKIM BYŁEM W CAŁEJ SWOJEJ KARIERZE”

Paweł

Kierownik

Szkolenie przygotowane i przeprowadzone bardzo rzeczowo. Bardzo dużo praktyki. Mnóstwo wskazówek jak postępować po szkoleniu. Niesamowitym atutem jest działanie na własnych przykładach.

Piotr

Kierownik, Kierownik, Sun Chemical

Bardzo dobre szkolenie. Agnieszka to praktyk tematyki. Bardzo dużo pracy z umysłem i ciałem. Przyjemna atmosfera podczas szkolenia. Szkolenie warte swojej ceny. Dużo uwag o asertywności i stawianiu granic.

Rafał

NESTLE

Metody prowadzenia szkolenia Z ZARZĄDZANIA ZESPOŁEM

1. Krótkie wykłady wprowadzające (10 minut)
2. Analiza konkretnych sytuacji i przypadków
3. Odgrywanie ról
4. Gry – rozwiązywanie zadań praktycznych
Tego rodzaju metody prowadzenia szkolenia z zarządzania zespołem umożliwiają uczestnikom zdobycie pogłębionej wiedzy, którą będą umieli wykorzystać również w praktyce. Dzięki kursowi kierownicy lepiej zrozumieją swoich pracowników, co pozwoli im nie tylko sprawniej i wydajniej nimi zarządzać. Będą w stanie również budować przyjazną atmosferę w zespole, która zmotywuje do rozwoju.

Zarządzanie zespołem – szkolenie stacjonarne

Jedną z najtrudniejszych kompetencji, którą powinien posiadać dobry kierownik, jest właśnie zarządzanie zespołem. Szkolenie stacjonarne kierowane do osób obejmujących to stanowisko prowadzi prawdziwa ekspertka w tej dziedzinie. Dzięki temu kurs ma wysoką wartość merytoryczną i skutecznie przygotowuje do pełnienia tej roli.

Kurs zarządzania zespołem odbywa się w warunkach sprzyjających przyswajaniu wiedzy, dzieleniu się spostrzeżeniami oraz zadawaniu pytań. Możliwość skorzystania z bogatego doświadczenia zawodowego Agnieszki Michalskiej Rechowicz jest oceniane przez uczestników jako istotna wartość naszego szkolenia.

TRENER: AGNIESZKA MICHALSKA – RECHOWICZ

AGNIESZKA MICHALSKA – RECHOWICZ

Trener rozwoju zawodowego. Certyfikowany Trener odporności psychicznej (MTQ48), Coach (ICC) oraz Praktyk Szkoleń i Rozwoju (CIPD/ POY/ HAS). Od 16 lat wspiera Klientów w zmianie oraz codziennym zarządzaniu sobą i zespołem. Pracuje z liderami, specjalistami i przedsiębiorcami m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii i Kostaryce.

Od ponad 12 lat współpracuje jako Wykładowca m.in. z South Bank University w Londynie, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu oraz Akademią Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Specjalizacja trenerska to kompetencje miękkie: efektywność osobista, wellbeing i profilaktyka stresu, oceny pracownicze, rozwój i szkolenia, zarządzanie zespołem, kultura organizacyjna, Train the Trainer, mentoring oraz umiejętności coachingowe w biznesie.

Certyfikowany trener Coaching Clinic® – międzynarodowego szkolenia dla menedżerów i liderów w zakresie wykorzystywania umiejętności coachingowych w biznesie. Jako certyfikowany coach pracuje zarówno w obszarze biznesowym jak i życiowym.

Inspiracją dla tworzenia doświadczeń rozwojowych są jej mentorzy oraz własne doświadczenia – gdyż dla niej samej kiedyś wyzwaniem była zmiana nawyków zarządzania sobą, w szczególności równowagi życiowej.

Dziś dzieli się pasją do zdrowego stylu życia i pracy. W swoim portolio posiada doświadczenie realizacji kompleksowych programów wellbeing w Natura Residence**** i luksusowym hotelu na Kostaryce (The Retreat Costa Rica), gdzie prowadziła sesje relaksacji oraz sesje rozwojowe Life Coaching dla klientów poszukujących spokoju, witalności i równowagi życiowej.
Prowadzi autorskie projekty z zarządzania stresem i regularnie zasiada jako Gość audycji radiowych o spokoju i wydarzeń o sile wewnętrznej.

Klienci zwykle doceniają jej know-how, umiejętności słuchania, spokój i łagodne z zarazem konkretne podejście w planowaniu zmian.

Polecane szkolenia

Centrum Szkolenia Kadr Partner

22 378 26 69

ul. Nowogrodzka 31

Warszawa

biuro@csk-partner.com

Newsletter

.

.

Scrolling text a... Scrollllllllllllllllling text b... Scrolling text c... Scrolling text d...

Szkolenia techniczne

„Profesjonalne szkolenia dla kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych”

Szkolenia menedżerskie

„Dla menedżerów, liderów i kierowników zespołów rozwijające kompetencje osobiste i umiejętności zarządzania”

Szkolenia z Tomaszem Piotrem Sidewiczem

„Nauka przez praktykę – ucz się w konwencjonalny sposób”

Szkolenia dofinansowane

„Baza usług rozwojowych / KFS”