ZARZĄDZANIE ZMIANĄ W ORGANIZACJI

JAK MENEDŻEROWIE MAJĄ WSPIERAĆ ZESPOŁY WE WDRAŻANIU ZMIAN?

OPIS

Zarządzanie zmianą jest umiejętnością niezwykle praktyczną w dzisiejszych czasach.  Każdy obszar życia managera jak i życia organizacji to zmiana, ciągła zmiana. Jako prowadząca wierzę, że szansę osiągnięcia sukcesu w zarządzaniu zmianą ma przygotowany umysł czyli

  • świadomość siebie w zmianie (moje mocna i słabe strony)
  • znajomość psychologii zmiany (zrozumienie i przygotowanie na to, co jest związane ze zmianą)
  • biegłość w doborze narzędzi do zarządzenia zmianą (co robić a czego nie).

 

Uczestnicy szkolenia odpowiedzą na pytania: Jak skutecznie motywować i inspirować siebie lub innych do zmiany? Jakimi prawami rządzi się zmiana? Jak kształtować postawy otwartości na zmiany? Jak skutecznie komunikować zmianę?  

Tematy, które poruszamy na szkoleniu dotyczą: przekonywania do zmian, radzenie sobie z emocjami w zmianie, mówienie o zmianach, uczenie się w doświadczeniu zmiany (doskonalenie mocnych stron i ochrona wrażliwych/słabszych stron).

CELE SZKOLENIA:
• Zrozumienie mechanizmów i procesu zmiany
• Zrozumienie własnych reakcji na zmianę w celu podejmowania konstruktywnych zachowań w sytuacji zmiany – budowanie pozytywnego nastawienia do zmiany
• Zrozumienie siebie w zmianie– mój unikalny wkład w zespół w sytuacji zmiany
• Rozwój umiejętności wspierania innych w procesie zmiany poprzez komunikowanie zmiany
• Poznanie głównych zasad wdrażania procesu zmiany
• Rozwój umiejętności zarządzania wybranymi elementami procesu zmiany
• Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w zmianie

JAK PRZEBIEGNIE SPOTKANIE?
Uczestnicy podczas zajęć:
• Są inspirowani przez trenera oraz innych uczestników (przykłady, rzeczywiste sytuacje, interaktywne prezentacje)
• Doświadczają realnych sytuacji zmiany w ćwiczeniach symulacyjnych
• Uczą się analizować proces zmian w 3 wymiarach: indywidualnym i zespołowym
• Mają możliwość do diagnozy osobistych reakcji na zachodzące zmiany
• Uczą się rozpoznawania faz zmiany w ćwiczeniach
• Ćwiczą umiejętności angażowania i przeprowadzania innych przez zmianę
• Poznają proces wspierania innych w zmianie
• Planują wdrożenie osobistego planu działania przy pomocy praktycznych narzędzi jako kontynuacja rozwoju po szkoleniu

 

Oferta w PDF SZKOLENIA ZAMKNIĘTEGO

PROGRAM

1. Przywitanie Uczestników – omówienie programu spotkania i spraw organizacyjnych, zebranie potrzeb/ celów rozwojowych Uczestników
2. Wstęp do zmiany. Rozumienie istoty zmiany – pigułka wiedzy
Ja w zmianie
Jak przechodzimy zmiany – zrozumienie mechanizmów i znaczenia procesu zmiany  (psychologia zmiany – krzywa zmiany)
Dlaczego boimy się zmian?
3. Postawy i gotowość wobec zmian – jak rozumieć opór
Moja gotowości do zmian – autodiagnoza
Postawy wobec zmiany (umysł nastawiony na trwałość i umysł nastawiony na rozwój) i jak sprawiać, aby ludzie byli bardziej otwarci na zmiany
Perspektywa OD i DO
4. Zarządzanie sobą w zmianie – wymiana dobrych praktyk
Praca indywidualna dotycząca zmian z własnej przeszłości lub organizacji
Wspólna analiza doświadczenia zmiany
Fazy przechodzenia przez koło zmiany: Zaprzeczanie, Gniew/Opór, Działanie/Eksperymentowanie, Akceptacja/Zaangażowanie
Usprawnienie procesu przechodzenia przez zmianę – „jak wspierać siebie w sytuacji zmiany”
5. Przeprowadzanie siebie i innych przez zmianę – narzędzia
Metody przeprowadzania innych przez zmianę – koło wpływu, rama celu/ problemu (przypomnienie), analiza pola sił, algorytm trudnej decyzji, model ZGODA
Wsparcie siebie i innych w zmianie – radzenie sobie z trudnymi emocjami i oporem
6. Komunikacja w  zmianie – jak rozmawiać o zmianie?
Komunikacja w zmianie (interaktywna inspiracja trenera)
Budowanie dwustronnej komunikacji w procesie zmian
Błędy komunikacyjne w procesie zmiany
Struktura rozmów – docenienie, uczenie się, opór
7. Zakończenie szkolenia
Podsumowanie szkolenia
Zebranie wniosków uczestników

Ekspert

AGNIESZKA MICHALSKA – RECHOWICZ

Trener rozwoju zawodowego. Certyfikowany Trener odporności psychicznej (MTQ48), Coach (ICC) oraz Praktyk Szkoleń i Rozwoju (CIPD/ POY/ HAS). Od 18 lat wspiera Klientów w zmianie oraz codziennym zarządzaniu sobą i zespołem. Pracuje z liderami, specjalistami i przedsiębiorcami m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii i Kostaryce.

Od ponad 12 lat współpracuje jako Wykładowca m.in. z South Bank University w Londynie, Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu oraz Akademią Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Specjalizacja trenerska to kompetencje miękkie: efektywność osobista, wellbeing i profilaktyka stresu, oceny pracownicze, rozwój i szkolenia, zarządzanie zespołem, kultura organizacyjna, Train the Trainer, mentoring oraz umiejętności coachingowe w biznesie.

Certyfikowany trener Coaching Clinic® – międzynarodowego szkolenia dla menedżerów i liderów w zakresie wykorzystywania umiejętności coachingowych w biznesie. Jako certyfikowany coach pracuje zarówno w obszarze biznesowym jak i życiowym.

Inspiracją dla tworzenia doświadczeń rozwojowych są jej mentorzy oraz własne doświadczenia – gdyż dla niej samej kiedyś wyzwaniem była zmiana nawyków zarządzania sobą, w szczególności równowagi życiowej.

Dziś dzieli się pasją do zdrowego stylu życia i pracy. W swoim portolio posiada doświadczenie realizacji kompleksowych programów wellbeing w Natura Residence**** i luksusowym hotelu na Kostaryce (The Retreat Costa Rica), gdzie prowadziła sesje relaksacji oraz sesje rozwojowe Life Coaching dla klientów poszukujących spokoju, witalności i równowagi życiowej.
Prowadzi autorskie projekty z zarządzania stresem i regularnie zasiada jako Gość audycji radiowych o spokoju i wydarzeń o sile wewnętrznej.

Klienci zwykle doceniają jej know-how, umiejętności słuchania, spokój i łagodne z zarazem konkretne podejście w planowaniu zmian.

Zarządzanie zmianą w organizacji – szkolenie

Funkcjonowanie firmy w zmieniających się warunkach nie należy do najłatwiejszych zadań. W takim okresie należy maksymalnie zaangażować się w proces, by zadbać o efektywność biznesu, zachowując jego prężny rozwój. Żeby jak najlepiej poradzić sobie w takiej sytuacji, warto być na nią odpowiednio przygotowanym. Na organizowanym przez nas szkoleniu poruszymy szereg istotnych kwestii, wspierając kursantów na każdym kolejnym etapie. Wydarzenie pomoże w nabyciu umiejętności świadomego kierowania nieuchronnymi procesami, aby uniknąć braku stabilizacji, spadku wydajności czy utraty klientów bądź kontrahentów.

Czytaj dalej…

Szkolenie zarządzanie zmianą w organizacji – profesjonalizm i zaangażowanie

Organizowany przez nas kurs to wyjątkowa opcja, która w szczególności sprosta wymaganiom osób, stawiających na ciągły rozwój i pracę nad poszerzaniem swoich kompetencji. Podczas szkolenia można zdobyć szereg przydatnych informacji oraz umiejętności, co w efekcie pozwoli w lepszym stopniu zrozumieć mechanizmy związane z wdrażaniem zmian organizacyjnych.

Kurs z zarządzania zmianą w organizacji to również możliwość rozwinięcia swoich umiejętności proaktywnych, a także nauka podejmowania efektywnych działań w zmiennym, niejednokrotnie trudnym otoczeniu biznesowym.

Dlaczego warto zdobyć wiedzę z zarządzania zmianą w organizacji?

Wzięcie udziału w prowadzonym przez specjalistkę szkoleniu wiąże się z wieloma korzyściami. W głównej mierze dotyczą one pogłębienia swojej wiedzy i nabycia potrzebnych w codziennej pracy umiejętności, co pozytywnie wpłynie na jakość wykonywanych kroków. Uczestnicy poznają narzędzia, które następnie będą mogli wykorzystać we własnej firmie, a także otrzymają szereg rzetelnych informacji i materiałów dodatkowych.

Skorzystanie z oferty szkoleniowej pozwoli poznać optymalne sposoby na komunikowanie zmian pracownikom, by uniknąć chaosu związanego ze stresem, pojawiającym się podczas tego typu sytuacji. To również znakomity sposób na zrozumienie zachowań podczas dynamicznych przekształceń czy poznanie przyczyn, wpływających na brak angażowania się ludzi w cały proces.

Dlaczego warto nas wybrać?

CSK PARTNER to firma składająca się z młodych, otwartych na zmiany osób, którzy w pełni angażują się w świadczenie usług szkoleniowych. Wyróżnia nas uczciwość biznesowa, indywidualne podejście do każdego klienta i profesjonalizm, przekładający się na jakość uzyskiwanych rezultatów. Do współpracy niejednokrotnie zapraszamy wybitnych oraz kompetentnych trenerów i ekspertów, posiadających bogate doświadczenie, wiedzę, a także szeroki zakres umiejętności.

Centrum Szkolenia Kadr Partner

22 378 26 69

ul. Nowogrodzka 31

Warszawa

biuro@csk-partner.com

Newsletter

.

.

Scrolling text a... Scrollllllllllllllllling text b... Scrolling text c... Scrolling text d...

Szkolenia techniczne

„Profesjonalne szkolenia dla kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych”

Szkolenia menedżerskie

„Dla menedżerów, liderów i kierowników zespołów rozwijające kompetencje osobiste i umiejętności zarządzania”

Szkolenia z Tomaszem Piotrem Sidewiczem

„Nauka przez praktykę – ucz się w konwencjonalny sposób”

Szkolenia dofinansowane

„Baza usług rozwojowych / KFS”