PRZEPISY CELNE W SPEDYCJI – ZARABIAJ MINIMALIZUJĄC RYZYKA
PRAWO CELNE DLA SPEDYTORÓW

Adresaci:
To  wyjątkowe  szkolenie  dedykowane  jest  dla  wszystkich  uczestników zawierających/obsługujących transakcje w obrocie towarowym. 

Polecane w szczególności dla działów:

  • spedycji;
  • logistyki;
  • zakupów;
  • handlowego;
  • księgowości.

30 września 2024r.

Szkolenie ONLINE

749,00 zł + 23% VAT / osoba

Informacje organizacyjne szkolenia

30 września 2024r. – Szkolenie ONLINE

Wymagania sprzętowe: W celu prawidłowego uczestnictwa w szkoleniu należy posiadać urządzenie (komputer z głośnikami, laptop z głośnikami, smartfon, tablet) z dostępem do internetu. Aby móc w pełni korzystać z możliwości jakie oferujemy sugerujemy używać podczas szkolenia słuchawek z mikrofonem (istotne aby móc aktywnie uczestniczyć w interaktywnym wykładzie – możliwość zadawania pytań nie tylko na czacie).
Warunki uczestnictwa: po zapisaniu się na szkolenie i rejestracji, wszystkie kwestie techniczne będą przesyłane mailowo. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie przedpłaty przed rozpoczęciem szkolenia. Organizator nie bierze odpowiedzialności za problemy techniczne lub zerwane połączenie ze strony Uczestnika szkolenia.

Cena szkolenia wynosi: 749,00 zł + 23% VAT / osoba

W cenie uwzględniono:
– udział w całodziennym szkoleniu (szacowany czas trwania zajęć 9.00-15.00 w zależności od interakcji Uczestników) z możliwością zadawania pytań i wyjaśniania wątpliwości
– materiały szkoleniowe w formie pdf (na życzenie Klienta istnieje możliwość dosłania wersji papierowej)
– certyfikat ukończenia szkolenia w formie pdf (na życzenie Klienta istnieje możliwość dosłania wersji papierowej)

Organizator szkolenia nie wyraża zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.

Odpowiedzi na pytania udzielane przez Eksperta podczas szkolenia nie są doradztwem prawnym  / eksperckim. Istnieje możliwość doradztwa realizowanego jedynie na zlecenie w indywidualnie oznaczonej sprawie.

Godzina rozpoczęcia szkolenia: 9:00-15.00
Logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień: 9:00 – 9:30

Program szkolenia

1. Podstawy prawa celnego w przewozie międzynarodowym towarów:
a. Konwencje międzynarodowe,
b. Unijne prawo celne.
2. Procedury celne oraz nazwy dokumentów w nich występujące:
a. Procedura wywozu (EX/EU),
b. Dopuszczenie do obrotu (IM),
c. Tranzyt (przekaz T1/T2/T2L).
3. Umowa spedycji a odpowiedzialność odprawy celnej:
a. Odpowiedzialność z kodeksu cywilnego,
b. Odpowiedzialność solidarna.
4. Pochodzenie towaru – podział i dokumenty oraz formalności przy ich stosowaniu:
a. EUR 1,
b. ATR,
c. Deklaracje na fakturze,
d. Bezpośredni transport.
5. Dokumenty do odprawy celnej:
a. Faktura handlowa,
b. Faktura proforma,
c. Specyfikacja,
d. List przewozowy,
e. Inne wymagane.
6. Odprawa celna wymogi formalno-prawne:
a. Numer MRN,
b. Komunikaty od organów celnych.
7. Dozór celny i jego przestrzeganie:
a. Definicja,
b. Sposoby sprawowanie,
c. Sankcje,
8. Zgłoszenie celne na SAD dla podmiotu gospodarczego:
a. Jak czytać zgłoszenie celne,
b. Istotne elementy dla spedytora.
9. Dokumenty w przewozie wyrobu akcyzowego:
a. Dokument e-AD,
b. Dokument e-DD,
c. SENT.
10. Rodzaje faktur:
a. Handlowa,
b. Celna,
c. Proforma,
d. Istota i cel wystawiania.
11. Listy przewozowe:
a. CMR,
b. AWB,
c. B/L,
d. CIM/SMGS.
12. Inne wymagane dokumenty:
a. Licencje,
b. Koncesje,
c. Pozwolenia,
d. Fumigacja drewna.
13. Pytania i odpowiedzi.

Referencje i opinie uczestników

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami Uczestników o szkoleniu.

Bardzo wartościowe szkolenie, które wniosło wiele cennych informacji oraz pogłębiło wiedzę do wykorzystać w pracy zawodowej.

Pracownik ds. administracji i logistyki

Metody prowadzenia szkolenia

Szkolenie prowadzone jest w formie zdalnej (online) systemem interaktywnym, tj. metodą aktywnego uczestnictwa słuchaczy w zajęciach.
Metody wyszczególnione: interaktywny wykład / warsztat połączony z prezentacją PP, analiza przykładów, dyskusja,  ewentualne konsultacje z wykładowcą.

Ekspert

Ekspert Celny. Świetnie oceniany wykładowca-praktyk z 20-letnim doświadczeniem w obrocie towarowym. Posiada praktyczną znajomość wszystkich systemów funkcjonujących w służbie celnej oraz przepisów prawa dotyczących obrotu towarowego z zagranicą. Funkcjonariusz instytucji celno – skarbowej. Kontrolowała spełnianie przez wprowadzane towary środków polityki handlowej, współpracowała z wyspecjalizowanymi organami jak Urząd Komunikacji Elektronicznej, Inspekcja Handlowa, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Wojewódzka Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Graniczny oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii, kontrolą fitosanitarną oraz służbami jak Straż Graniczna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i innymi w celu uzyskania opinii o towarach. Wykładowca Akademii Sztuki Wojennej.

Polecane szkolenia

Szkolenie celne – profesjonalizm i rzeczowość

Organizowane przez nas szkolenie to rozwiązanie dla osób ceniących sobie rzetelną wiedzę, przekazywaną w klarowny sposób. Uczestnicy zyskają wiele kluczowych informacji dotyczących ryzyka, kosztów, odpowiedzialności, możliwości oraz zagrożeń, jakie są związane z pracą firm spedycyjnych, a także przewoźników, którzy towarzyszą podczas wymiany towaru z zagranicą.

Czytaj więcej

Dzięki kursowi można w lepszym stopniu przygotować się do obsługi transportu międzynarodowego oraz efektywnie współpracować z instytucjami celno-skarbowymi.

Prawo celne – szkolenie na miarę indywidualnych oczekiwań

Szkolenie z prawa celnego odbywa się pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, posiadających bogate doświadczenie, wiedzę teoretyczną oraz praktyczną.

Podczas spotkania w formie online zadbamy o komfort wszystkich uczestników, udzielając im odpowiedzi na nurtujące pytania i cennych wskazówek. Dzięki temu praca w spedycji stanie się łatwiejsza oraz efektywniejsza, a wymiana towaru z zagranicą będzie zgodna z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Szkolenie online – prawo celne dla spedytorów

Szkolenie celne zostało stworzone z myślą o pracownikach spedycji, którym zależy na zapoznaniu się z aktualnie obowiązującymi przepisami oraz ich właściwą interpretacją, co wpłynie na ograniczenie ryzyka otrzymania kary. Ponadto dzięki kursowi można uniknąć niejednokrotnie powtarzających się błędów w trakcie wymiany towarowej z zagranicą, tym samym zwiększając bezpieczeństwo transakcji.

To doskonały sposób na poprawę wydajności przewozu ładunków w handlu międzynarodowym poprzez zdobycie istotnej wiedzy na podstawie praktycznych przykładów z branży. Co więcej, nowe umiejętności z pewnością przydadzą się w obecnej pracy, ale również w przypadku chęci rozwoju i wprowadzenia zmian w przyszłości.

Dlaczego warto nas wybrać?

CSK PARTNER to firma charakteryzująca się profesjonalizmem, uczciwością i fachowością w szkoleniach. Dokładamy wszelkich starań, by spełniać oczekiwania najbardziej wymagających kursantów, podchodząc do każdej osoby z uwagą oraz zaangażowaniem. Przez cały czas dynamicznie się rozwijamy, wciąż udoskonalając naszą ofertę szkoleniową, by każdy zainteresowany znalazł u nas rozwiązanie będące odpowiedzią na jego potrzeby.

Wybór szkolenia online z prawa celnego dla spedytorów jest gwarancją satysfakcji i zdobycia rzetelne wiedzy, którą następnie będzie można wykorzystać w praktyce, usprawniając swoje działania oraz codzienną pracę.

Centrum Szkolenia Kadr Partner

22 378 26 69

ul. Nowogrodzka 31

Warszawa

biuro@csk-partner.com

Newsletter

.

.

Scrolling text a... Scrollllllllllllllllling text b... Scrolling text c... Scrolling text d...

Szkolenia techniczne

„Profesjonalne szkolenia dla kadr inżynierskich i technicznych branż przemysłowych”

Szkolenia menedżerskie

„Dla menedżerów, liderów i kierowników zespołów rozwijające kompetencje osobiste i umiejętności zarządzania”

Szkolenia z Tomaszem Piotrem Sidewiczem

„Nauka przez praktykę – ucz się w konwencjonalny sposób”

Szkolenia dofinansowane

„Baza usług rozwojowych / KFS”